Jdi na obsah Jdi na menu
 


ZE ZNOJMA DO BŘECLAVI ÚDOLÍM WACHAU

28. 8. 2008

 

V sobotu 16. srpna celý den leje, zatím co já se připravuji k cyklovandru kolem Dunaje. Měním řetěz u kola a pomalu balím propriety v očekávání lepšího počasí. V neděli ráno vyrážím vlakem z F-M do Znojma, odkud začíná má pouť. Zastavuji se v Hypernově k nezbytnému doplnění zásob a ve 14,30 vyrážím směrem na Retz. Slunce docela pálí a já v poklidu ujíždím směrem k jihozápadu. Projíždím městečkem Pulkau a k večeru parkuji na hřišti v Eggenburgu. Po lehké večeři z vlastních zásob lezu do spacáku, ukryt na tribuně místního stadionu.

Ráno pokračuji v jízdě směrem Krems. Vybral jsem si podle Routeplanneru kratší trasu, ale bylo to pořád nahoru a dolů. Vystoupal jsem nejméně dvě Lysé hory. Počasí : bez mráčku a horko jak v pekle. Následoval komplikovaný průjezd městem Krems a po mostě se dostávám na druhý břeh Dunaje. Mířím do obce Furth, abych na místním hřišti přečkal noc.

Po snídaní jedu do Mauternu, opět překračuji Dunaj a údolím Wachau směřuji do Melku. Cestou se zastavuji u přítoku Dunaje, říčky Pielach, abych se trochu ochladil z horka, které  mě celý den sužuje. Zastavuji se ve SPARU a kupuji pití a ovoce. Po procházce Melkem směřuji opět k Dunaji a po jeho pravém břehu směřuji k východu. Dnešní noc budu trávit v jabloňovém sadu, kde v podvečer stavím stan.

Dnes je pod mrakem a tudíž se příjemně ochladilo. Cyklostezka vede mezi stromy a tak cesta je v pohodě. Zastavuji se u atomovové elektrárny v Zwentendorfu a pokračuji do místního kempu. Je na čase provést hygienickou očistu a trochu si odpočinout.

Balím a směřuji do Tullnu.  Po mostě přejíždím Dunaj a směřuji do Stockerau. Je opět horko a má cesta se točí k severovýchodu, směrem k domovu. Zastavuji v Ladendorfu a na místním hřišti stavím stan. K večeru trochu poprchává, ale netrvá to dlouho. Přesto mám ráno mokrý stan.

Je pátek a tak rychlým postupem se posunuji k Břeclavi. Projíždím Mistelbachem a v Reintalu přejíždím státní hranici. Na nádraží se posilňuji teplým jídlem a připravuji se k přesunu vlakem. V Hulíně musím přesedat a tak v 18,30 mé oko spočinulo na siluetě mého rodného města F-M. Ukrývám kolo do sklepa a z kuchyně se line vůně vybraných pokrmů............

Šaman

 

Náhledy fotografií ze složky ÚDOLÍ WACHAU

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

FANOUŠEK CIKLO

(Richard Trébal, 13. 6. 2009 21:32)

Jednou větou, jste borec...
Dal jste mi mnoho inspirace , děkuji.