Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce KČT

Příspěvky

NA SLAVÍČ

27. 3. 2014

 

p3260032.jpg

 

Dnešní výšlap, za slunečného počasí, výborně naplánovala Anička. Z Horní Lomné jsme šli na Kolářovu chatu na Slavíči. Po občerstvení jsme se vydali na zpáteční cestu a v restauraci Salajka si počkali na autobus, který nás zavezl na nádraží Jablunkov - Návsí. Sešlo se nás 30 a trasa měřila asi 13 km.

Tonda

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce KČT | Komentářů: 0

BAŠKA U STUDNY

27. 2. 2014

Vážení přátelé a kamarádi,
posílám Vám pár fotek z dnešní akce, která začala v Pržně a vedla ke splavu v Hodoňovicích, kde Zuzanka zkoušela teplotu vody. Potom jsme šli ke Karlovi do garáže, a tam  Anička čepovala naši značku - Radegast. Po občerstvení jsme šli do Bašky na přehradu a skončili jsme v počtu asi 30 turistů v hospůdce U Studny, kde nám k poslechu i tanci zahráli Zdeněk a Hela. Poté jsme se za pěkného počasí a s dobrou náladou rozešli k domovům.   
Tonda
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce KČT | Komentářů: 0

NA MARALÁK

13. 2. 2014

  První letošní sníh nás doprovázel po celou dnešní vycházku, která vedla z Kunčic okolo kostelíka pod Stolovou a skončili jsme v hospůdce na Maraláku,kde jsme si dali po bramboráku.Sešlo se nás okolo třiceti a s trasou, kterou vedla Anička jsme byli všichni spokojeni.  

Tonda.

 

p2120007.jpg

 

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce KČT | Komentářů: 0

VE FRENŠTÁTĚ S MILUŠKOU

30. 1. 2014

 

Dnešní vycházka Frenštátem vedla na jízdárnu k Romanovi. Miluška slavila životní jubileum a sešlo se nás kolem padesáti. Byli jsme všichni pohoštěni  gulášem,koláčky,cukrovím a slivovičkou. Hrála nám Zbujovjanka, se kterou jsme si zazpívali i zatančili.  

Tonda

 

dsc01511.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce KČT | Komentářů: 0

ŠUMAVA 2014

22. 1. 2014

 

057.jpg

Šumava 11.-18.1.2014
Na týdenní pobyt odjíždíme s přáním, aby už konečně nasněžilo. Šumava nás ale přivítala téměř jarním počasím. Denní teploty nad nulou, v noci ukazoval teploměr i -12 st.C. Podle toho taky vypadal terén – zbytky sněhu střídal led. Běžky zůstaly uložené v lyžárně a my každý den vyrážíme z Horské Kvildy na pěší túry.
První túra byla dlouhá 27 km a vedla přes Zhůří na Turnerovu chatu, pak kolem kouzelné řeky Vydry na Rokytu, Rechle, Modravu a přes Filipovu Huť zpět na Horskou Kvildu. Jelikož byl terén velmi náročný a museli jsme jít opatrně, vrátili jsme se do penzionu už za tmy. Ještě dobře, že si někteří nezapomněli přibalit čelovku. Návrat byl dost napínavý! „Dnes jsme zabrali, zítra spočnem“ – to bylo heslo na příští den.
Ráno nás už sluníčko lákalo a modrá obloha slibovala pěkný den. Po snídani vyrážíme směr Kvilda a odtud uděláme pokus dojít k pramenům řeky Vltavy. Bohužel se tato cesta neuskutečnila, protože trasa byla pro samý led neprůchodná. Čas jsme proto využili pro své vzdělání v infocentru.
Třetí túra vedla z Horské Kvildy na Zlatou studnu a na Popelnou. Suchou lesní cestu střídaly ledové plotny i zbytky sněhu. Sem tam nějaký pád, ale vrátili jsme se bez úrazu (raději stejnou ověřenou cestou)a ještě za světla (23 km).
Čtvrtý den byl odpočinkový – Horská Kvilda-Kvilda a zpět. Doplnili jsme zásoby jídla a ovoce a v infocentru shlédli několik filmů o Šumavě.
Pátý den jsme se rozhodli provětrat běžky, když už jsme je takovou dálku vezli. Pokud nic, tak se s nimi alespoň vyfotíme na nějakém kousku sněhu. Jak to dopadlo? Zklamání, sem tam pád přes krtinec…občas sklouznutí nebo dokonce pár metrů sjezd, pak brzdný pád na trávě či hlíně … sranda! Naštěstí bez úrazu.
Poslední den běžky zůstaly zase v koutě a my vyrážíme pěšky. Šedivá obloha nevěští nic dobrého…během cesty začalo jemně pršet a to vydrželo celý den. U Filipovy Hutě jsme se rozhodli zůstat v hospůdce Korýtko, kde bylo příjemné teplo, dobré jídlo … A pak se vracíme zpět na H.Kvildu.
Měl to být týden na běžkách, ale i pěšky to bylo prima. Příště to určitě vyjde!
 
Jana G.
 
 
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce KČT | Komentářů: 0

TŘI KRÁLOVÉ U ZBUJA V ROCE 2014

9. 1. 2014

 

dsc01314.jpg

K+M+B 2014

V doprovodu tří králů jsme navštívili naši oblíbenou destinaci U ZBUJA, tentokrát vyjímečně druhou středu v měsíci. Dobře jsme se bavili, Zbujovjanka hrála k poslechu i k tanci, zkrátka, byl plný dům. V galerii je pár obrázků, které jste mi poslali.

Tak, za měsíc, nashledanou.

Dušan M.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce KČT | Komentářů: 0

ZÁVĚR ROKU NA SMRKU

2. 1. 2014

 

013.jpg

Smrk
Poslední prosincová neděle byla volbou pro naše setkání s přáteli v sedle Smrku. Z Ostravice jsme šli pohodlnou cestou po červené turistické značce nad Holubčanku. Zde se naše cesty rozešly – někteří pokračovali dále po značené cestě, někteří jsme zvolili náročnější výstup přímo k vrcholu Smrku. Sníh a led byl až v závěru cesty. Všichni jsme se pak setkali v sedle Smrku, kde naši pyromani Peťa a Pepa rozdělali oheň a z přinesených surovin uvařili svařáček. Lesem zavoněly i opečené klobásky, zazněla písnička a Lojza si zapískal na svou píšťalku. S přáním všeho dobrého do Nového roku jsme se vraceli na Ostravici…Tak ať nám to stále dobře šlape!
Jana G.
 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce KČT | Komentářů: 0

ZÁVĚREČNÝ VEČÍREK U TKÁČŮ

12. 12. 2013

Závěrečná akce se povedla, účast byla hojná a muzika hrála až břinkala. Děvčata  se předvedla v žertovných převlecích a o občerstvení nebyla nouze. Zbujovjanka se představila v rozšířeném obsazení a tancechtiví  měli příležitost předvést své umění. Zkrátka, bylo to fajne...

dsc01142.jpg

1175.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce KČT | Komentářů: 0

ŠMAJD KOLEM ŠTRAMBERKA

28. 11. 2013

 

Středeční vycházka, pod taktovkou Honzy Rašky, nás zavedla uličkami Štramberka až ke kostelu sv. Kateřiny, kde jsme vyslechli výklad o historii tohoto poutního kostelíka. Chůzí po zledovatělé cestě jsme končili v hospůdce na koupališti v Líbotíně. Následoval rozchod a cesta vlakem domů. Poděkování patří Milušce za výborné koláče a počastunk.

 

pb273424.jpg

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce KČT | Komentářů: 0

ROHÁČE

1. 11. 2013

 

005.jpg

 

„Lyžař v létě nespí!“ Pod tímto heslem organizuje náš kamarád, lyžařský instruktor, letní aktivity. Přestože je léto za námi a nastal podzimní čas, vyjeli jsme do mých zamilovaných Roháčů na prodloužený víkend. Pro jistotu bereme zimní vybavení, protože v horách člověk nikdy neví, jaká překvapení ho čekají. A překvapení nás opravdu čekalo a to v podobě parádního počasí.
NÍŽE SI PŘEČTETE CELÝ PŘÍSPĚVEK !

 

obrázky jsou zde:     http://janagl.rajce.idnes.cz/

Jana a Renata na vandru v Roháčích

 
Celý příspěvek | Rubrika: Akce KČT | Komentářů: 0